Черговий когнітивний дисонанс від ВР України

Черговий когнітивний дисонанс від ВР України

Черговий когнітивний дисонанс від ВР України

    Черговий когнітивний дисонанс від Верховної Ради України. Тепер депутати-антицерковники уклали звернення від імені ВР до Патріарха Варфоломія з проханням надання автокефалії Православній Церкві в Україні.
    Нажаль, оскільки текст звернення відсутній, можна лише здогадуватись про що йдеться. Та вже в самій назві звернення є нюанс, який привертає увагу. Цікаве формулювання "щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні". Про що йдеться? Маю на увазі, про яку саме "православну церкву в Україні"? УПЦ? УПЦ КП? УАПЦ? УАПЦ (О)? УАПЦ (С)? УАПЦ (А)?
    Йдемо далі. Стаття 5 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" вказує на ось що:
"Церква (релігійні організації) в Україні відокремлена від держави.
Держава захищає права і законні інтереси релігійних організацій; сприяє встановленню відносин взаємної релігійної і світоглядної терпимості й поваги між громадянами, які сповідують релігію або не сповідують її, між віруючими різних віросповідань та їх релігійними організаціями; бере до відома і поважає традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, якщо вони не суперечать чинному законодавству.
  Держава не втручається у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій, не фінансує діяльність будь-яких організацій, створених за ознакою ставлення до релігії.
  Усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом. Встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається.
  Релігійні організації не виконують державних функцій."
   Якщо Церква відокремлена від держави, хіба тоді держава не відокремлена від Церкви? Панове депутати могли б звертатись зі своїм проханням до кого завгодно, але тільки, як громадяни України і як віруючі (якщо віруючі) люди.
   Оскільки Верховна Рада України є єдиним органом законодавчої влади, що уповноважений приймати закони, отже, дана ініціатива є не просто набором літер, а своєрідним документом, який презентує інтереси Держави та її громадян. Та тут виходить, що депутатський корпус, публікуючи подібні звернення, не просто грубо втручається у справи Церкви, але й порушує статтю 5-ту ЗУ "Про Свободу совісті та релігійні організації".Последнее от Олег Точинський

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов:

Последние записи