Православна церква в Україні

Православна церква в Україні

    Православна церква в Україні?
   Що воно таке? От аналізую заяви окремої групи осіб, які пов'язані з останніми внутрішньо-церковними подіями, і постійно зустрічаю цей термін "Православна церква в Україні".
   Верховна Рада просить Константинопольського патріарха надати автокефалію Православній церкві в Україні. Президент простить патріарха Варфоломія надати автокефалію Православній церкві в Україні. Митрополит Олександр Драбинко в одному з інтерв'ю сказав: "Потрібне принципове рішення – відновлення церковної єдности. А зробити це можна буде лише тоді, коли Православна Церква в Україні отримає канонічну автокефалію".
   Канонічна православна Церква існує на території України приблизно з VI століття і ніколи не припиняла тут свого буття. Так, були різні юрисдикціні нюанси, але та сама, канонічна, визнана всім світовим Православ'ям Церква, в Україні була вже тоді, коли ще наша держава іменувалась - Київська Русь. Існує вона і дотепер, називається - Українська Православна Церква.
    Термін "Православна церква в Україні", по-перше, звучить так, ніби Православ'я для нашої держави - чуже. Але ж це далеко не так. По-друге, як відомо, слово "православний" існує в назвах багатьох релігійних організацій, які зареєстровані в Україні. Наприклад, РО "НЕЗАЛЕЖНА ПРАВОСЛАВНА ГРОМАДА "СВ. ЮЛІЇ", яка зареєстрована в одній з квартир багатоквартирного будинку міста Хрустальний (Луганська обл.). Або РО "УКРАЇНСЬКА АВТОКЕФАЛЬНА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА СВЯТО-ІОАННА ПРЕДТЕЧІ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ" в селі Виженка Чернівецького району.
    Також є УАПЦ(о), УАПЦ(к), УАПЦ(с). Можливо навіть існує Українська істинно-автокефальна православна церква святих останніх днів! Кого з цих всіх найменувань патріарх Варфоломій має вважати "Православною церквою в Україні"? З ким, за рекомендацією митрополита Олександра, пропонує відновити церковну єдність? Адже 90% з цих РО - організовані колись відпалими від Церкви священиками, колишніми прихожанами храмів, в яких є труднощі з психікою.
    Виходить, патріарх Варфоломій з якогось незрозумілого дива, має зібрати всіх цих людей під одним дахом і сказати: "Радійте, православні України! Від нині, ви всі - автокефальні!". А від кого автокефальні? В жодній з релігійних організацій України не вважають себе від когось залежними! УАПЦ, наприклад, вже майже 100 років тому проголосила свою автокефалію (тільки незрозуміло чому, поминають патріарха Варфоломія, як першоєрарха, що аж ніяк не автокефально). УПЦ КП теж декларує свою незалежність від всього світового Православ'я, навіть патріарха собі обрали! Від кого їм ставати незалежними?
    От і поясніть мені, що таке "Православна церква в Україні"? Сукупність всіх тих, хто вважає себе православним, незважаючи на те, як би вони не паплюжили вчення Церкви? А може йдеться про УПЦ, УАПЦ та УПЦ КП, як про найбільш чисельні релігійні організації зі словом "православна" в назві? А може йдеться взагалі про УГКЦ, які себе також іменують православними?
    Лукавство цієї фрази - "Православна церква в Україні", полягає в тому, що хтось десь взяв і вирішив, що потрібно забути про такі поняття, як "канонічність", "легітимність" і т.п., самостійно об'єднавши всіх православних і "православних" в одну купу. В людей, які ініціюють подібні процеси, є одна ідея - забути про 25 років розколу Церкви, як про сон. Самі вони це майже зробили. Тепер же хочуть переконати патріарха Варфоломія, що жодних церковних розколів в Україні не існує, а є лише купка проросійських маргіналів, які формують навколо себе відповідну ауру.
   Тільки от на якого, пробачте, наївного телепня, розрахована ця заувальована маячня? Невже хтось думає, що в Стамбулі сидять одні недоумки, яким більше немає чого робити, як тільки роздавати автокефалії всім, хто попросить? Такого не буде ніколи! І в першу чергу тому, що Церква (справжня, канонічна) живе за своїми законами, які куди вищі за будь-які політичні хитрощі та юродиву дипломатію. В Церкви свій світ, тому от цю "Православну церкву в Україні" залиште собі, а для всієї Церкви (справжньої) в Україні Православна Церква вже давним давно існує і ім'я Їй - УПЦ.Последнее от Олег Точинський

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов:

Последние записи